Este fast-food mai ieftin decât gătitul acasă? | Finante personale

Americanii cheltuiesc mulți bani pe mâncare.

În 2020, consumatorii americani au cheltuit în medie 8,6% din veniturile lor pe alimente – și aproape jumătate din aceasta pe alimente în afara casei, potrivit USDA.

Deoarece inflația face ca prețurile la magazinul alimentar să crească, este posibil să căutați modalități de a reduce costurile. În timp ce vă uitați la bugetul alimentar, s-ar putea chiar să vă întrebați: „Este fast-food-ul mai ieftin decât gătitul acasă?”

Beth Moncel, fondatoarea BudgetBytes.com, un site web dedicat postării de rețete care sunt ușoare, gustoase și ieftine, își prezintă opiniile despre fast-food vs. mâncărurile gătite în casă costă enigma.

Este mai ieftin să gătești sau să mănânci afară?

„Din experiența mea, în general, a face mâncare cu adevărat simplă și delicioasă este mai puțin costisitoare per porție decât fast-food”, spune Moncel.

Dar Moncel oferă o avertizare: „Dacă gătești cu ingrediente scumpe sau faci rețete complicate care conțin ingrediente care nu sunt comune sau reutilizabile, atunci poate fi mai scump să gătești acasă”.

Care este cheltuielile medii pentru fast-food pe an?

Americanii cheltuiesc o mulțime de bani pe fast-food în fiecare an. Potrivit The Barbecue Lab, americanul mediu cheltuiește 1.200 de dolari pe an pe fast-food, iar 83% din gospodăriile americane mănâncă fast-food o dată pe săptămână.

Cum se compară prețurile la fast-food față de prețurile pentru gătit acasă?

Indiferent dacă comandați un burrito de pui de 6,50 USD de la Chipotle sau un sfert de liră de 5,79 USD cu făină de brânză de la McDonald’s, gătitul acasă este încă cea mai accesibilă opțiune. Luați fajitas-ul de pui de la Budget Byte și salata crocantă de varză și pui: la 3,48 USD per porție și, respectiv, 1,55 USD per porție, ambele restaurante au la dispoziție prețuri avantajoase.

Dar la punctul lui Moncel: a rămâne competitiv cu prețurile la fast-food depinde foarte mult de ingredientele și rețetele pe care le folosești.

Gândiți-vă la diferența de a face o paella tradițională spaniolă care servește patru față de cumpărarea a patru mese de cheeseburger de la localul dvs. fast-food favorit. Pentru paella, veți avea nevoie de șofran, creveți, midii și chorizo, printre alte peste o duzină de ingrediente. În acest caz, burgerii și cartofii prăjiți vor fi probabil cea mai accesibilă opțiune.

Ce zici de timpul necesar pentru gătit?

Dacă timpul înseamnă bani, atunci nu este opțiunea cea mai eficientă din punct de vedere al costurilor?

Nu neapărat, spune Moncel, dar trucul este să te ții de rețete simple.

„Poți în continuare să faci mâncare cu adevărat delicioasă și satisfăcătoare în 30 de minute și, dacă te gândești la cât timp ți-ar lua să mergi cu mașina la drive-thru, stai la coadă și așteaptă-ți mâncarea, de multe ori este aproape o jumătate de oră ”, spune ea.

Puteți reduce și mai mult timpul de pregătire a alimentelor folosind aparate mici, cum ar fi o oală. Aruncarea unei mese împreună cu o oală de vas poate dura doar 10 până la 15 minute. Gătitul în loturi și congelarea unei porții din masă este un alt sfat pentru economisirea timpului și a costurilor pentru a găti acasă.

Care sunt beneficiile gătitului acasă?

Gătitul de rețete simple este o modalitate accesibilă de a mânca și este adesea o modalitate de a mânca alimente mai bune, de calitate superioară, decât este probabil să o găsești la multe restaurante fast-food.

„Puteți să controlați ingredientele și sunt șanse – chiar dacă nu sunteți atât de exigent cu ingredientele – dacă îl gătiți de la zero, probabil că va fi de o calitate mult mai bună decât fast-food-ul”, spune Moncel.

Gătitul acasă vă permite, de asemenea, să vă pregătiți mesele pentru orice nevoi și obiective dietetice pe care le puteți avea, adaugă ea.

„Tu deții controlul”, spune Moncel. „Nu numai că ești stăpân pe bugetul tău, dar și pe sănătatea ta”.

Care sunt modalitățile de a reduce bugetul pentru alimente?

„Aleg rețete în care partea voluminoasă a rețetei este un ingredient ieftin”, spune Moncel.

Gândiți-vă la paste, orez sau fasole, dar și varză sau broccoli. O mulțime de legume costă în jur de 1 USD sau 1,50 USD per kilogram și sunt o modalitate excelentă de a-ți extinde rețetele, spune Moncel. Apoi adăugați doar puțin din ingredientele mai scumpe – cum ar fi brânză, nuci sau slănină – pentru a face rețeta să iasă în evidență.

Un alt sfat pentru a reduce cheltuielile de la magazinul alimentar este să alegeți rețete simple care conțin doar câteva ingrediente. Acest lucru reduce și risipa de alimente, spune Moncel.

„Asigură-te întotdeauna că îți verifici cămara, congelatorul, frigiderul pentru a te asigura că folosești ceea ce ai deja la îndemână înainte de a merge să cumperi mai multe ingrediente pentru o nouă rețetă”, spune ea.

Care sunt modalitățile de a mânca afară cu un buget?

Dacă un sandviș cu pui prăjit gata preparat sau un cheeseburger îți strigă numele, mai există modalități de a reduce costurile la drum-thru.

Cumpărați intrarea, nu întreaga masă. Dacă sări peste băutură și cartofi prăjiți, vei reduce suma pe care o cheltuiești.

De asemenea, puteți alege să împărțiți o masă cu partenerul dvs. pentru a reduce costurile și caloriile, dar una dintre cele mai bune modalități de a economisi bani pe fast-food este să limitați numărul de ori în care frecventați drive-thru. Dacă faci din fast-food o ocazie specială, mai degrabă decât un eveniment obișnuit, s-ar putea chiar să te bucuri de experiența de a mânca mai mult în oraș.

.

Leave a Comment

Adresa ta de email nu va fi publicată.